Św. Maksymilian Kolbe – autorytet dla wszystkich Polaków

Jedną z wielu książek, które ukazały się wspólnym nakładem Stowarzyszenia oraz Instytutu im. Księdza Piotra Skargi jest cenna pozycja poświęcona polskiemu męczennikowi św. Maksymilianowi Marii Kolbe: „Święty Maksymilian. Z miłości do Niepokalanej”.

Wielka publikacja na wielką rocznicę

Publikacja tej lektury autorstwa Bogusława Bajora zbiegła się z 70. rocznicą męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Autor starał się skupić swoją uwagę, nie tyle na męczeństwie świętego, ile na jego tytanicznej miłości do Matki Bożej, co akcentuje się na stronach piotrskarga.pl oraz fatima.pl.

To zupełnie wyjątkowe dzieło w zbiorach Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi przedstawia wielkiego duchownego – autorytet wszystkich Polaków. Jak świętego zakonnika przedstawia portal słynący z wartościowych treści dla katoloków PCh24.pl, Maksymilian Kolbe, ukazany w niej został nie przez pryzmat poświęcenia jakie wymusił na nim Oświęcim, ale w kontekście dzieł, które podobnie jak najwięksi męczennicy Kościoła, zdołał Kolbe zapoczątkować i rozwinąć. Bowiem ten polski święty, był zdolny nie tylko zbudować Niepokalanów – największy w dziejach Kościoła klasztor, ale także przyczynił się do masowej ewangelizacji w kraju jak i za granicą. To wszystko odnajdziemy w książce, którą wydało krakowskie Stowarzyszenie Piotra Skargi.

Co o Maksymilianie Kolbe powiedział Jan Paweł II?

Każda decyzja jaką podejmował Kolbe wypływała z miłości i poświęcenia wobec Matki Bożej. Ta niezwykłą publikacja, wzbogacona została licznymi fotografiami oraz materiałami źródłowymi i tekstami napisanymi przez świętego. Więcej informacji o św. Maksymilianie Kolbe można znaleźć pod adresem www.swietymaksymilian.pl. Tam też można zamówić książkę. Jako prezent do książki dołączany jest pamiątkowy medal ze św. Maksymilianem.

Sięgając po książkę „Święty Maksymilian. Z miłości do Niepokalanej”, można poznać fascynujące życie Świętego. Ta niezwykła publikacja wydana została na eleganckim, kredowym papierze i wzbogacona o liczne archiwalne fotografie. Zawiera fragmenty Pisma Świętego, Jego rozważania oraz wypowiedzi.

Święty z Niepokalanowa stał się również autorytetem dla całego Kościoła. Nasz papież Jan Paweł II w homilii Mszy św. kanonizacyjnej w Watykanie w 1982 r. powiedział o św. Maksymilianie:

Przez śmierć, jaką poniósł na krzyżu Chrystus, dokonało się odkupienie świata, gdyż śmierć ta ma cenę najwyższej miłości. Przez śmierć, jaką poniósł Ojciec Maksymilian, przejrzysty znak tej miłości odnowił się w naszym stuleciu, tak bardzo i tak wielorako zagrożonym grzechem i śmiercią. (…) Maksymilian nie „umarł” – ale „oddał życie”… za brata.

Z książki, którą wypromowało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, można dowiedzieć się m.in., że Święty Maksymilian był: wynalazcą, bo stworzył projekt etereoplanu, pierwowzoru rakiety. Zbudował własną radiostację krótkofalową, która w latach 1937/38 nadawała na terenie całej Polski.

Śledził także prace nad transmisją obrazu (początki telewizji); był ewangelizatorem, bo Jego „Radio Niepokalanów” nadawało katolickie audycje dla większości Polaków. Stworzył „Rycerza Niepokalanej”, pismo docierające do 1 miliona Polaków. W Nagasaki (Japonia) założył drugi Niepokalanów; był także budowniczym, bo zbudował w Niepokalanowie klasztor, jeden z największych w dziejach Kościoła. W 1939 r. 700 zakonników modliło się i pracowało, tworząc klasztorną elektrownię, straż pożarną.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z postacią innego wielkiego kaznodziei i świętego – Święty Ojciec Pio.

KOPIOWANIE TREŚCI ZABRONIONE

© 2019 All Rights Reserved