Główne postanowienia i działania SKCh im. ks. Piotra Skargi

Walka o moralność społeczeństwa jest szczególnie potrzebna w dzisiejszych czasach. Istnieje  wiele organizacji, które nieprzerwanie troszczą się o wartości, takie jak rodzina, wiara itd., a spośród nich oczywiście największą jest Kościół Katolicki.

Oczywiście, można spotkać się też z mniejszymi, choć nadal ważnymi podmiotami, takimi jak Instytut Piotra Skargi bądź SKCh im. ks. Piotra Skargi. Czym się zajmują te instytucje i o co dokładnie walczą?

Stowarzyszenie kultury Chrześcijańskiej

Czym jest Instytut Piotra Skargi i SKCh im. ks. Piotra Skargi?

Cofnijmy się o dwie dekady wstecz, do przełomu XX i XXI wieku. W tym czasie prężnie zaczęły działać organizacje katolików konserwatywnych na całym świecie (np. poprzez działalność TFP – Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności). Zainspirowało to także polskich wiernych, spośród których szczególnie istotna stała się praca osoby, którą jest Sławomir Olejniczak. Zaowocowało to założeniem w mieście Kraków Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, a niedługo później powstał Instytut Piotra Skargi. Zarówno pierwsza, jak i druga organizacja działa w obronie tradycji chrześcijańskich.

Główne hasło głosi, iż celem działalności organizacji jest przywrócenie sumienia Polaków. Oczywiście, można to rozumieć na wiele sposobów, jednak warto skupić się na tym, co SKCh robi. Przede wszystkim walczy z szerzącą się demoralizacją, która szczególnie mocno odciska piętno na współczesnym społeczeństwie. Mowa o walce z wprowadzaniem do szkół edukacji seksualnej, wszechobecnej ideologii LGBTQ+, pornografii, antyrodzinnym ustawom dotyczącym legalizacji aborcji, eutanazji itd. Dochodzi do tego także pielęgnowanie chrześcijańskich tradycji, poprzez wyjątkowe akcje, takie jak np. wręczanie róż świętej Ricie, składanie Lilii w Fatimie, ofiarowanie podpisów wiernych w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Działania SKCh im. ks. Piotra Skargi często dotyczą organizowania konferencji, pikiet, marszy i różnych spotkań o tematyce Pro Life i skupiającej się na wierze. Na uwagę zasługuje także finansowanie przez Instytut Piotra Skargi darmowego czasopisma Przymierze z Maryją, a także Polonia Christiana. Co więcej, sympatyzujący z opisywaną instytucją dziennikarze pomagają  w tworzeniu portalu internetowego PCh24.pl, gdzie można być na bieżąco z rzetelnymi informacjami z kraju i ze świata. Przy tym wszystkim Instytut im. ks. Piotra Skargi jest organizacją non profit, a więc nie zarabiającą na swoich działaniach.

KOPIOWANIE TREŚCI ZABRONIONE

© 2019 All Rights Reserved