Cud sakramentu spowiedzi

Opowiem wam o tym, o czym przekonałem się  tym osobiście. Sakrament pokuty i pojednania popularnie zwany spowiedzią, jak każdy sakrament, jest spotkaniem z Jezusem Chrystusem. Zrozumiałem to przede wszystkim podczas spowiedzi kapłańskich, będąc już księdzem,  spowiadając się u swojego kolegi.

Doświadczenie spowiedzi u kolegi

Wiadomo, że ten kolega nie jest aniołem, który z nieba zstąpił tylko zwyczajnym człowiekiem – takim jak i ja. To dodaje poczucia, że Bóg swoją mocą działa przez ludzkie słabości.  Ja klękam nie przed księdzem, a przed samym Jezusem Chrystusem.  Wówczas czuję w sposób bardzo wyraźny, jak sam nieskończony Bóg przychodzi przez to narzędzie ludzkie, którym jest mój kolega , zwyczajny człowiek – chociaż jest kapłanem, po to, aby drugiego człowieka wyciągnąć z upadku grzechowego.  Wiem, że ten kolega stara się jak może i mimo, iż czasami nie tak się wysłowi jak należy, popełni jakąś gafę czy uniesie się gniewem – jest tylko ułomnym człowiekiem.  Piękne jest to, że Bóg przez takie proste ludzkie narzędzie działa całą swoją mocą, to wprawia w zachwyt. 

Czym jest sakrament spowiedzi?

Dlaczego trzeba korzystać ze spowiedzi? To przesłanie dla wszystkich wiernych, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości.

Jestem kapłanem z wieloletnim doświadczeniem pracy duszpasterskiej. Nie wstydzę się mówić nie tylko o tym, że spowiadam i z mocy Zbawiciela odpuszczałem grzechy, ale także o tym, że sam do spowiedzi uczęszczam. To właśnie przez sakrament spowiedzi Bóg za pomocą tak prostego narzędzia, dźwiga człowieka z grzesznego upadku i daje mu możliwość pojednania.Pamiętajcie o tym, Drodzy Czytelnicy. Niech Wam Pan Bóg błogosławi.

ks. prałat Roman Kneblewski.

Kto zaniedbuje spowiedź wielkanocną, popełnia grzech śmiertelny, a wystarczy popełnić tylko jeden grzech ciężki i umrzeć bez pokuty, aby zostać potępionym. Czy nie zależy Ci zatem na zbawieniu? Czemu nie pamiętasz, ile kosztowałeś Jezusa Chrystusa? Wiedzieć nam trzeba, że jest wieczność szczęśliwa albo nieszczęśliwa!

(św. Jan Maria Vianney)

KOPIOWANIE TREŚCI ZABRONIONE

© 2019 All Rights Reserved